Zapraszamy do naszej szkoły tańca w Krakowie na indywidualne lekcje tańca dla nowożeńców, a także na tradycyjne kursy tańca towarzyskiego oraz na taniec dyskotekowy. Akademia Tańca zlokalizowana jest przy ul. Topolowej 22 w budynku szkoły podstawowej nr 3. Zajęcia w małych, kameralnych grupach ...
Akademia Tańca AT
ul. Topolowa 22
31-506 Kraków
tel. +48 500 800 464
e-mail: taniec @ akademiatanca.eu
NEWSLETTER
CZY WIESZ, ŻE:
Capoeira jest afro-brazylijskim połączeniem elementów tańca, walki, śpiewu i akrobatyki. Dwóch tancerzy Capoeira porusza się w środku koła utworzonego przez pozostałych tancerzy/zawodników i zgromadzonej publiczności.
Taniec jazzowy Charakterystyczne dla tańca jazzowego jest parzyste metrum i pulsacja rytmu synkopowego stanowiącego podstawę muzyki jazzowej.
Aerobik Aerobic to rodzaj ćwieczeń wykonywanych przez grupę osób przy muzyce. Stworzony został prawdopodobnie przez amerykańskiego lekarza dr Qooper'a a później rozpowszechniony dzięki aktorce Jane Fonda.
Taniec hinduski Funkcjonowanie naszego ciała jest związane z rytmem. Praca serca, wdechy i wydechy, także sen czy procesy trawienia - wszystko odbywa się rytmicznie. Już płód w łonie matki czuje bicie jej serca, słyszy rytm wypowiadanych przez nią słów.
Taniec, czyli zharmonizowane z muzyką ruchy i gesty, występował już w prastarych kulturach Chin, Indii, czy Egiptu. Od najdawniejszych czasów związany był z magią. Towarzyszył obrzędom związanym z życiem, śmiercią, polowaniem, wojną i uprawą roli.
W starożytnej Grecji i Rzymie stanowił część ceremonii religijnych. W czasach nowożytnych stracił związek z magią i religią. Stał się formą życia towarzyskiego, jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Jednak taniec indyjski zachował te wartości duchowe. Jest najstarszą formą tańca znaną od 4 tys. lat. Dowodem na to, że jest taki stary są fragmenty tańca wyrzeźbione na ornamentach staroindyjskich świątyń. Aż do początku XX wieku taniec stanowił część obrzędów religijnych. Tancerka świątynna - devadasi - była formalnie zamężna z Bogiem i służyła wyłącznie Jemu.
Taniec jako część ceremonii wykonywany był na weselach, podczas świąt, dla uczczenia narodzin syna. Dopiero w czasach panowania brytyjskiego tancerki zaczęły występować na dworach maharadżów i w salonach kolonialnych urzędników. Prestiż tancerek, podobnie jak ich umiejętności znacznie podupadły. W latach trzydziestych odkryto ponownie duchowe wartości tańca. Dokonała tego Rukmini devi. Powstały nowe szkoły i nie brakowało kandydatek gotowych poświęcić kilka tal życia, by zdobyć chociażby podstawowe umiejętności w tej szlachetnej sztuce.
Hinduski taniec filmowy
Inaczej nazywany Bollywood dance jest to taniec, który wykorzystuje się w filmach w Indiach.