Taniec hinduski

SZKOŁA TAŃCA


Zapraszamy do naszej szkoły tańca w Krakowie na indywidualne lekcje tańca dla nowożeńców, a także na tradycyjne kursy tańca towarzyskiego oraz na taniec dyskotekowy. Akademia Tańca zlokalizowana jest przy ul. Topolowej 22 w budynku szkoły podstawowej nr 3. Zajęcia w małych, kameralnych grupach ...

MENU
KONTAKT

Akademia Tańca AT
ul. Topolowa 22
31-506 Kraków
tel. +48 500 800 464

e-mail:
taniec @ akademiatanca.eu


NEWSLETTER

    CZY WIESZ, ŻE:

Taniec
Taniec w różnych formach istniał już 10 tys. lat p.n.e. czego dowodem mogą być zachowane rysunki z epoki paleolitu, które przedstawiają sceny tańczących razem kobiet i mężczyzn.

Funky
współczesny, rytmiczny, młodzieżowy taniec dyskotekowy odpowiadający stylem i charakterem muzyce pop.

Dirty Dancing II - Havana Nights
Rzecz dzieje się na Kubie w 1958 roku. Osiemnastoletnia Katey Miller wraz z całą rodziną właśnie przybyła na wyspę.

Historia tańca ...

Historia Tańca

Czy wiesz, że ...


Taniec hinduski
Funkcjonowanie naszego ciała jest związane z rytmem. Praca serca, wdechy i wydechy, także sen czy procesy trawienia - wszystko odbywa się rytmicznie. Już płód w łonie matki czuje bicie jej serca, słyszy rytm wypowiadanych przez nią słów.

Taniec, czyli zharmonizowane z muzyką ruchy i gesty, występował już w prastarych kulturach Chin, Indii, czy Egiptu. Od najdawniejszych czasów związany był z magią. Towarzyszył obrzędom związanym z życiem, śmiercią, polowaniem, wojną i uprawą roli.

W starożytnej Grecji i Rzymie stanowił część ceremonii religijnych. W czasach nowożytnych stracił związek z magią i religią. Stał się formą życia towarzyskiego, jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Jednak taniec indyjski zachował te wartości duchowe. Jest najstarszą formą tańca znaną od 4 tys. lat. Dowodem na to, że jest taki stary są fragmenty tańca wyrzeźbione na ornamentach staroindyjskich świątyń. Aż do początku XX wieku taniec stanowił część obrzędów religijnych. Tancerka świątynna - devadasi - była formalnie zamężna z Bogiem i służyła wyłącznie Jemu.

Taniec jako część ceremonii wykonywany był na weselach, podczas świąt, dla uczczenia narodzin syna. Dopiero w czasach panowania brytyjskiego tancerki zaczęły występować na dworach maharadżów i w salonach kolonialnych urzędników. Prestiż tancerek, podobnie jak ich umiejętności znacznie podupadły. W latach trzydziestych odkryto ponownie duchowe wartości tańca. Dokonała tego Rukmini devi. Powstały nowe szkoły i nie brakowało kandydatek gotowych poświęcić kilka tal życia, by zdobyć chociażby podstawowe umiejętności w tej szlachetnej sztuce.

Hinduski taniec filmowy
Inaczej nazywany Bollywood dance jest to taniec, który wykorzystuje się w filmach w Indiach.

Źródło: www.rada.isg.pl

wszystkie artykuły >>

ZAPISY NA KURS
Zapisy na kurs tańca >>

NAUKA TAŃCA DVD

KURS TAŃCA DVD


TANIEC BRZUCHA

KARTY RABATOWE

SZKOŁY TAŃCA

KANAŁ RSS
Bądź na bieżąco  © Szkoła Tańca Kraków Szkoły Tańca
..: Taniec hinduski :..