Samba. Kroki podstawowe samby. Jak tańczyć sambę?

SZKOŁA TAŃCA


Akademia Tańca Kraków prowadzi kursy tańca towarzyskiego i dyskotekowego w Krakowie przy ul. Topolowej 22. W programie tańce standardowe, latynoamerykańskie, dyskotekowe. Indywidualna nauka tańca dla młodej pary. Dogodna lokalizacja tuż przy dworcu PKP w Krakowie zapewnia wygodny dojazd z całego miasta ...

MENU
KONTAKT

Akademia Tańca AT
ul. Topolowa 22
31-506 Kraków
tel. +48 500 800 464

e-mail:
taniec @ akademiatanca.eu


NEWSLETTER

    CZY WIESZ, ŻE:

Taniec hinduski
Funkcjonowanie naszego ciała jest związane z rytmem. Praca serca, wdechy i wydechy, także sen czy procesy trawienia - wszystko odbywa się rytmicznie. Już płód w łonie matki czuje bicie jej serca, słyszy rytm wypowiadanych przez nią słów.

Aerobik
Aerobic to rodzaj ćwieczeń wykonywanych przez grupę osób przy muzyce. Stworzony został prawdopodobnie przez amerykańskiego lekarza dr Qooper'a a później rozpowszechniony dzięki aktorce Jane Fonda.

Capoeira
jest afro-brazylijskim połączeniem elementów tańca, walki, śpiewu i akrobatyki. Dwóch tancerzy Capoeira porusza się w środku koła utworzonego przez pozostałych tancerzy/zawodników i zgromadzonej publiczności.

Historia tańca ...

TAŃCE LATYNOAMERYKAŃSKIE - SAMBA

SAMBA

Takt: 2/4
Tempo: 54-56 taktów na minutę

Zarys historii
Wszystko zaczęło się 500 lat temu kiedy do Brazylii zawitał pierwszy Europejczyk, Hiszpan Vincente Pinzon...

Korzenie samby wywodzą się z rytmów i pieśni niewolników afrykańskich. Również nazwa tańca samba pochodzi o od słowa "semba", które oznacza tańce pochodzenia afrykańskiego, które charakteryzują się gwałtownymi ruchami ciała.

Samba to taniec narodowy Brazylii. Przygotowania do karnawału trwają cały rok w specjalnych szkołach samby escolas de samba. Taniec znany jest w Europie od 1914 roku zyskując szybko duże powodzenie, które przerwała wojna. Po II wojnie światowej popularność samby odżywa, pojawia się również w Polsce.

Styl i charakter tańca
Samba to jeden z tańców latynoamerykańskich, skoczny, szybki i przestrzenny.

Postawa taneczna
Postawa taneczna w nieznacznej odległości od siebie, partner obejmuje tancerkę prawą ręką. Oprócz postawy zasadnicznej występuje jeszcze pozycja otwarta gdzie trzymanie odbywa się jedynie jedną ręką.

Rytm
Samba to trzy zasadnicze podziały rytmiczne i dwa sposoby tańczenia - samba dwukrokowa i trzykrokowa.

Technika
W trakcie tańca, przy większości figur dwukrotnie zginamy i prostujemy kolana, kroki stawiane na podeszwach.


ZAPISY NA KURS
Zapisy na kurs tańca >>

NAUKA TAŃCA DVD

KURS TAŃCA DVD


TANIEC BRZUCHA

KARTY RABATOWE

SZKOŁY TAŃCA

KANAŁ RSS
Bądź na bieżąco  © Szkoła Tańca Kraków Szkoły Tańca
..: Szkoła tańca samby. Kroki tańca samba. Nauka tańca online :..