Kroki walca angielskiego. Walc angielski jako pierwszy taniec. Jak zatańczyć walca?

SZKOŁA TAŃCA


Akademia Tańca Kraków prowadzi kursy tańca towarzyskiego i dyskotekowego w Krakowie przy ul. Topolowej 22. W programie tańce standardowe, latynoamerykańskie, dyskotekowe. Indywidualna nauka tańca dla młodej pary. Dogodna lokalizacja tuż przy dworcu PKP w Krakowie zapewnia wygodny dojazd z całego miasta ...

MENU
KONTAKT

Akademia Tańca AT
ul. Topolowa 22
31-506 Kraków
tel. +48 500 800 464

e-mail:
taniec @ akademiatanca.eu


NEWSLETTER

    CZY WIESZ, ŻE:

Taniec indyjski
Taniec indyjski jest formą jogi, która jest syntezą fizycznej energii i duchowej siły. Mimo, że manifestuje zakorzenioną fizyczność, zmysłową gloryfikację, w korzeniach tematycznie zawiera w swoich intencjach duchowe ćwiczenia.

Tango - film muzyczny
Tango / Tango, no me dejes nunca Film muzyczny, Hiszpania/Argentyna 1998 czas 120 minut Reżyseria: Carlos Saura

Taniec klasyczny
Jego celem jest wykształcenie harmonii i ładu w tańcu, dąży do ukazania piękna ciała, harmonii i płynności ruchów.

Historia tańca ...

TAŃCE STANDARDOWE - KROKI WALCA ANGIELSKIEGO

WALC ANGIELSKI

Takt: 3/4
Tempo: 30-31 taktów na minutę

Zarys historii
Walc angielski nazwywany jest również czasem walcem powolnym w odróżnieniu od szybkiego walca wiedeńskiego, który wspólnie z bostonem był jego poprzednikiem. Walc angielski narodził się na początku lat dwudzistych naszego wieku. Za twórcę walca angielskiego uważa się angielskiego nauczyciela tańca Victora Silvestera, który został w 1922 zawodowym mistrzem świata w tańcu towarzyskim. Zasłynął on tym, iż zatańczył walca w zupełnie nowym, powolnym tempie i odmiennym stylu. Do jego popularności przyczyniły się nowe trendy taneczne oraz niechęć Anglików do szybkich tańców.

Styl i charakter tańca
Walc angielski jest jednym z tańców międzynarodowych składających się na światowy program tańca towarzyskiego. Podobnie jak inne tańce standardowe jest tańcem przestrzennym, rozłożystym, wymagającym dużej przestrzeni. Jest to taniec romantyczny, spokojny, ruch opiera się na płynności, a także na ciągłym unoszeniu i opadaniu. Postawa taneczna
Partnerzy blisko siebie, postawa naturalnie wyprostowana, głowy zwrócone lekko w lewą stronę. Łokcie jako przedłużenie barków, biodra połoczone, a góry ciała lekko odchylone do tyłu. Partner otacza tancerkę prawą ręką umieszczjąc ją pod lewą łopatką partnerki.

Rytm
Równy, miarowy. Na każde uderzenie stawiany jest zazwyczaj jeden krok. Na raz do tyłu lub przodu, na trzy stopy są łączone.

Technika
Kroki walca angielskiego stawiane są do przodu od pięty, stopy podczas tańca prowadzone są blisko parkietu.


ZAPISY NA KURS
Zapisy na kurs tańca >>

NAUKA TAŃCA DVD

KURS TAŃCA DVD


TANIEC BRZUCHA

KARTY RABATOWE

SZKOŁY TAŃCA

KANAŁ RSS
Bądź na bieżąco  © Szkoła Tańca Kraków Szkoły Tańca
..: Jak nauczyć się tańczyć walca angielskiego? Kroki walc angielski. Pierwszy taniec na ślub i wesele to walc. :..