Co na pierwszy taniec? Walc wiedeński. Jak zatańczyć walca wiedeńskiego?
SZKOŁA TAŃCA
Akademia Tańca Kraków prowadzi kursy tańca towarzyskiego i dyskotekowego w Krakowie przy ul. Topolowej 22. W programie tańce standardowe, latynoamerykańskie, dyskotekowe. Indywidualna nauka tańca dla młodej pary. Dogodna lokalizacja tuż przy dworcu PKP w Krakowie zapewnia wygodny dojazd z całego miasta ...
Akademia Tańca AT
ul. Topolowa 22
31-506 Kraków
tel. +48 500 800 464
e-mail: taniec @ akademiatanca.eu
NEWSLETTER
CZY WIESZ, ŻE:
Choreoterapia oznacza leczenie poprzez taniec w grupie. Na choreoterapię składają się zarówno ćwiczenia muzczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do określonej muzyki jak i typowy taniec.
Taniec irlandzki Stanowi swoistą mieszankę tańca ludowego i nowoczesnego, wywodzi się oczywiście z Irlandii.
Flamenco Jest to hiszpański taniec pochodzenia cygańskiego, którego cechuje wystukiwanie rytmu przy pomocy podeszw i pięt.
Zarys historii
Walca charakteryzuje najdłuższa historia ze wszystkich współczesnych tańców. Obecnie może cieszy się mniejszą popularnością,
ale przetrwał wiele tańców, o których po chwilowej popularności już zapomniano.
Początki walca wiedeńskiego sięgają XIV wieku, początkowo rozwijał się głównie w Austrii, a w mniejszym stopniu w Niemczech.
W 1786 roku walc wiedeński pojawił się również w muzyce operowej.
W początkowym okresie przestrzegano przed zgubnymi konsekwencjami tańczenia walca.
Styl i charakter walca wiedeńskiego
Walc wiedeński to taniec wirowy, przestrzenny. Można go tańczyć albo w wersji uproszczonej "na dwa" (dwukrokowy) lub "na trzy" (trzykrokowy) w obrotach wirowych w prawo dookoła sali przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
Postawa taneczna
Pozycja naturalnie wyprostowana, blisko siebie. Lewa dłoń partnera połączona z prawą partnerki, głowy skierowane lekko w lewą stronę.
Rytm
Podczas jednego taktu mamy trzy uderzenia, na każde uderzenie stawiany jest jeden krok.
Technika
Kroki walca wiedeńskiego tańczone są w obrotach w prawo lub znacznie trudniejszych obrotach w lewo połączonych ze sobą krokami zmiennymi.